Top

Olověný Dušan

Olověný Dušan je dnes již kultovní soutěž studentů Fakulty architektury ČVUT, která si za hlavní cíl klade získání nezávislého pohledu na kvalitu výuky na škole. Děje se tak již od roku 1992 pravidelně každým rokem (plus 2 ročníky Letního Dušana).

Do soutěže jsou automaticky nominovány všechny odevzdané projekty v daném semestru vyjma diplomních prací (ty mají svou Přehlídku) a ateliérů ZAN. Hodnocení probíhá ve dvou studijních oborech FA ČVUT – architektura a urbanismus a průmyslový design – ve dvou kategoriích – nejlepší projekty a nejlepší ateliéry jako celek. Předem vyloučeny jsou projekty členů SPA, kteří jsou přítomni hodnocení porotou.

Porotu každoročně tvoří architekti a designéři toho času nepůsobící na FA. Architekturu hodnotí pětičlenná porota a design tříčlenná. Členství v porotě není možné ve dvou po sobě jdoucích ročnících soutěže.

Jednotlivé nominované projekty a vítěze každého ročníku si můžete prohlédnout na webu olovenydusan.cz.

Olověný Dušan 2016

OD_uvod_2016

Ročník 2016 proběhl 17. 3. 2016 v Kině Lucerna.

Dusan_1620-1080

Olověný Dušan 2015

Ročníkem 2015 se vyhlašování cen vrátilo do Kina Lucerna, které se od té doby stalo jeho domovem. Naplněný sál sledoval dvojité vítězství ateliéru A547 Redčenkov a Danda. Jejich Tereza Kupková totiž ovládla kategorii projektů a vedoucí si poté odnesli i sošku za ateliér. V kategorii průmsylový design zvítězil Adam Řehák s projekcí k Pražskému Jaru a sošku za ateilér si odnesli Jaroš/Gonzalez.

A2_tisk

Dušan na scénu!

Olověný Dušan 2014 se nesl v duchu Karla Pragera a vyvrcholil slavnostním předáváním cen na Nové Scéně Národního divadla. Přinesl rekordních 7 nominovaných ateliérů za architekturu, ale všechny předčil svým prvním semestrem na škole debutující ateliér Novotný, Koňata, Zmek. Zajímavostí je, že v kategorii průmyslový design – ateliéry porota ocenění neudělila.

plakat

Poslední příspěvky k Dušanovi